PL
Wybierz język

Siłownik pneumatyczny

Podkategorie/stonę
3 z 3 podkategorii
  • Podkategorie/stonę
    3 z 3 podkategorii

    Inni klienci również kupili

    Siłowniki pneumatyczne norelem



    Siłowniki pneumatyczne norelem realizują ruch prostoliniowy z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Siłowniki pneumatyczne są także określane mianem cylindrów pneumatycznych. Siłownik pneumatyczne mogą być zasilane powietrzem filtrowanym, osuszonym, a także oliwionym i nieoliwionym. Nadają się do zastosowania w otoczeniu o zakresie temperatur od -20°C do +80°C.



    Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji siłowniki pneumatyczne są wykorzystywane do wielu zastosowań w najróżniejszych obszarach. Siłowniki pneumatyczne są stosowane np. w narzędziach do formowania wtryskowego, przenośnikach, technice napędowej lub transportowej.



    Budowa i zasada działania siłowników pneumatycznych



    W całym asortymencie siłowników pneumatycznych norelem do wykonania rur cylindrowych stosowane są aluminium i stal nierdzewna, do pokryw końcowych – aluminium lub aluminiowe odlewy ciśnieniowe, stal nierdzewna i stal ulepszona cieplnie do tłoczysk oraz poliuretan lub kauczuk akrylonitrylobutadienowy do uszczelnienie tłoka i tłoczyska. Tłoki cylindrowe są wykonane z mosiądzu, tuleja prowadząca tłoka z brązu spiekanego.



    Rury cylindrowe są dostarczane w wersji anodowanej lub niepowlekanej, pokrywy końcowe są niepowlekane, lakierowane lub anodowane, tłoczyska są niepowlekane lub chromowane na twardo (w zależności od modelu).



    Wersje wykonania siłowników pneumatycznych/cylindrów pneumatycznych



    W sklepie internetowym norelem oferowane są siłowniki pneumatyczne/cylindry pneumatyczne w trzech różnych wersjach – jako znormalizowane siłowniki pneumatyczne, kompaktowe siłowniki pneumatyczne oraz jako pneumatyczne siłowniki okrągłe.



    Znormalizowany siłownik pneumatyczny DIN ISO 15552



    Siłownik znormalizowany o lekkiej konstrukcji wg DIN ISO 15552 jest dostępny z tłokami o średnicy od 32 do 80 mm i długości skoku od 25 do 250 mm. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, przy produkcji tego siłownika znormalizowanego można zaoszczędzić 20 procent materiału. Rura cylindra jest wykonana z anodyzowanego aluminium, tłoczysko z chromowanej na twardo stali ulepszonej cieplnie. Tłoczysko z gwintem zewnętrznym ma regulowane tłumienie pneumatyczne i może być rozbudowane o wykrywanie położenia.



    Kompaktowy siłownik pneumatyczny DIN ISO 21287 dwustronnego działania z tłokiem magnetycznym



    Siłownik kompaktowy wg DIN ISO 21287 firmy norelem jest dostępny z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym oraz z tłokami o średnicy od 20 do 40 mm i długości skoku od 10 do 50 mm. Siłowniki kompaktowe wg DIN ISO 21287 są wyposażone w obustronne elastyczne tłumienie i mogą być rozszerzone o wykrywanie położenia dla wyłączników zbliżeniowych. Rura cylindra jest wykonana z anodyzowanego aluminium, tłoczysko ze stali nierdzewnej. Kompaktowy cylinder jest szczególnie przydatny do stosowania w wąskich przestrzeniach montażowych. Doprowadzanie ciśnienia do siłownika pneumatycznego reaguje szybko.



    Pneumatyczny siłownik okrągły DIN ISO 6432



    Podobnie jak pneumatyczny siłownik kompaktowy, także siłownik okrągły wg DIN ISO 6432 firmy norelem posiada elastyczne tłumienie po obu stronach i może być rozszerzony o wykrywanie położenia dla wyłączników zbliżeniowych. Siłownik okrągły ma tłok o średnicy od 10 do 25 milimetrów i długość skoku od 10 do 200 milimetrów, materiałem wykonania jest stal nierdzewna. Ponadto siłownik okrągły charakteryzuje się znormalizowaną dokładnością dopasowania. Pneumatyczne siłowniki okrągłe nadają się idealnie do zastosowań z mniejszymi obciążeniami lub siłą i mogą być montowane także bez elementów montażowych.



    Siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania



    W sklepie internetowym norelem i w katalogu „THE BIG GREEN BOOK” rozróżnia się siłowniki pneumatyczne/cylindry pneumatyczne jednostronnego i dwustronnego działania.























    Siłowniki pneumatyczne jednostronnego działania



    Siłowniki pneumatyczne dwustronnego działania



    Posiadają tylko jedno przyłącze powietrza



    Są sterowane wyłącznie sprężonym powietrzem



    Powracają do pozycji wyjściowej za sprawą sprężyny



    Siłownik pneumatyczny wysuwa się i powraca za sprawą sprężonego powietrza



     



    Podczas wsuwania i wysuwania siłownik pneumatyczny może pracować z niemal pełną siłą




    Zalety siłowników pneumatycznych





    • Płynne przełączanie lub regulacja prędkości i siły siłownika

    • Osiąganie wyjątkowo wysokich prędkości roboczych

    • W przypadku przeciążenia aż do zatrzymania urządzenia pneumatyczne zazwyczaj nie ulegają uszkodzeniu

    • W porównaniu do urządzeń elektrycznych, urządzenia pneumatyczne mają prostą konstrukcję, a w związku z tym są zazwyczaj lżejsze

    • W przeciwieństwie do systemów elektrycznych, w przypadku systemów pneumatycznych ciepło odlotowe nie występuje w zdecentralizowanych elektrycznych zespołach napędowych, a zamiast tego zawsze centralnie w samej sprężarce

    • Systemy pneumatyczne nie wymagają przewodów zwrotnych, ponieważ powstające powietrze odlotowe może uchodzić bezpośrednio do otoczenia