PL
Wybierz język

27000

Inni klienci również kupili

norelem porusza - 27000

   

Grupa produktów norelem 27000 obejmuje jedenaście kategorii:

  • Głowice przegubowe
  • Przeguby widełkowe
  • Przeguby kątowe
  • Przeguby osiowe
  • Elementy poziomujące o regulowanej wysokości
  • Kliny niwelacyjne
  • Zawiasy
  • Przyłącza do sprężyn gazowych (okucia)
  • Stopki, stopki maszynowe
  • trzpieni do stopek wychylnych
  • Akcesoria do stopek regulowanych

     

Głowice przegubowe

Korpusy przegubowe są ważnymi elementami w mechanice i umożliwiają ruch maszyn oraz urządzeń. Stanowią one elementy połączeniowe między różnymi częściami, umożliwiając elastyczny i płyny ruch.

norelem oferuje szeroką paletę korpusów przegubu do różnych zastosowań i branż. Poszczególne produkty wyróżniają się wysoką jakością, precyzją i trwałością. Korpusy przegubu norelem są wykonane z materiałów wysokiej jakości i zapewniają doskonałą skuteczność również w wymagających warunkach. Materiałami korpusów są:

  • stal automatowa
  • stal nierdzewna
  • IGUMID®
  • stal
  • stal ulepszona cieplnie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kompetencjom norelem opracował bogaty asortyment korpusów przegubu, które spełniają wymagania różnych branż przemysłowych. Od trzpienia przez składany trzpień sprężynowy i głowice przegubu po łożyska przegubowe, norelem oferuje rozwiązania dla wielu zastosowań.

Korpusy przegubu wyróżniają się nie tylko jakością, lecz również prostotą montażu i wszechstronnym dostosowaniem. Można je bez problemy integrować z istniejącymi systemami, a ponadto umożliwiają wydajny i precyzyjny ruch.

Wielkości gwintu oferowanych produktów to od M4 do M22x1,5.

   

Przeguby widełkowe 

Przeguby widełkoweto mechaniczne elementy złączne, które mogą być często używane w różnych zastosowaniach. Służą one do umożliwiania ruchów między dwoma elementami poprzez obrót wokół wspólnej osi. Ponadto wspomagają one liniowy ruch posuwisty i pociągowy.

Przeguby widełkowe są wykonane z widełek i sworznia poprowadzone przez widełki.

Przeguby widełkowe są używane w licznych branżach i zastosowaniach, w tym w budowie maszyn, branży motoryzacyjnej, robotyce itd. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniach, w których potrzebne jest połączenie obrotowe, na przykład w ramionach przegubowych, dźwignicach, elementów złącznych i zawiasach.

Asortyment norelem obejmuje liczne przeguby widełkowe do różnych wymagań. Zaliczają się do tego przeguby widełkowe o różnych średnicach (M5 do M20), ale również głowice przegubowe z łożyskowaniem kulowym lub ślizgowym. Obie wersje wykonania są dostępne z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym.

Ze względu na dużą funkcjonalność i trwałość przeguby widełkowe norelem są idealnym wyborem dla inżynierów, konstruktorów oraz producentów, którzy przykładają wagę do najwyższej jakości mechanicznych elementów złącznych.

    

Przeguby kątowe

Przeguby kątowe norelem to wysokiej jakości komponenty, wykorzystywane w różnych zastosowaniach. Wyróżniają się precyzyjną konstrukcją oraz dużą obciążalnością. Przeguby kątowe umożliwiają elastyczne łączenie dwóch elementów oraz pozwalaną na ustawienie kąta między nimi.

Przeguby kątowe norelem znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, w szczególności w budowie maszyn i urządzenie oraz w technice automatyzacji. Nadają się idealnie do zastosowań, w których wymagany jest zmienny kąt między dwoma częściami, jak na przykład w ramionach przegubowych, urządzeniach obrotowych lub elementach złącznych.

norelem oferuje szeroki wybór przegubów kątowych w swojej serii produktów „norelem porusza - 27000“. Obejmują one różne wersje, w tym przeguby kątowe o różnych średnicach, materiałach i możliwościach mocowania.

Do rodziny produktów przegubów kątowych zaliczają się w asortymencie norelem następujące produkty:

Produkty wykonywane są zgodnie z normami DIN 71802, DIN 71803 i DIN 71805.

      

Przeguby osiowe

Przeguby osiowe to detale stosowane w budowie maszyn i urządzeń do przenoszenia ruchów obrotowych i sił osiowych. Umożliwiają one elastyczne połączenie między różnymi elementami oraz pozwalają jednocześnie na pewną ruchomość.

Przeguby osiowe są używane często w zastosowaniach przemysłowych, w których wymagane jest precyzyjne przenoszenie siły. Są stosowane na przykład w robotach, obrabiarkach i układach kierowniczych samochodów.

Przeguby osiowe norelem są wykonane z materiałów wysokiej jakości, takich jak stal i stal nierdzewna. Materiał zapewnia dużą obciążalność i trwałość. Przegub osiowy składa się z osłony górnej i dolnej, zamocowanej na drążku dociskowym. Poprzez taką konstrukcję przeguby osiowe umożliwiają płynne i precyzyjne przenoszenie siły, nawet przy dużych momentach obrotowych oraz siłach osiowych.

Oprócz przegubów osiowych z siłą pociągową norelem oferuje również przeguby osiowe zbliżone do DIN 71802 w asortymencie.

     

Elementy poziomujące o regulowanej wysokości

Elementy do regulacji wysokości to innowacyjne części stosowane w różnych obszarach, umożliwiając elastyczne dostosowanie wysokości. W branży meblowej, podczas montażu maszyn lub w budownictwie elementy poziomujące nastawne odgrywają kluczową rolę. Podczas montażu maszyn służą na przykład do ustawiania idealnej wysokości roboczej płyt roboczych lub urządzeń. W ten sposób element poziomujący nastawny stwarza wydajne i ergonomiczne otoczenie pracy.

Te różnorodne elementy umożliwiają dostosowanie wysokości obiektów lub powierzchni według potrzeb. Z reguły wykonane są z solidnych materiałów, takich jak stal lub stal nierdzewna oraz są wyposażone w specjalne mechanizmy, umożliwiające łatwą i precyzyjną regulację wysokości.

Główne zadanie elementu poziomującego nastawnego polega na umożliwieniu elastycznego dostosowania wysokości, aby spełnić indywidualne wymagania. Zapewniają one nie tylko komfort i ergonomię, lecz przyczyniają się również do unikania nieprawidłowych postaw i obrażeń ciała. Dzięki precyzyjnym możliwościom ustawiania przyczyniają się do lepszej produktywności i wydajności.

norelem oferuje poniższe wersje elementów poziomujących nastawnych:

W produktach można wybrać, czy mają zostać dostarczone z przeciwnakrętką, czy bez.

   

Kliny niwelacyjne

Kliny niwelacyjne to narzędzia używane w różnych obszarach zastosowania do wyrównywania nierównych powierzchni oraz tworzenia stabilnej podstawy. Są one często stosowane w branży budownictwa i motoryzacyjne, ale również w innych branżach, w których konieczna jest precyzja i wyrównanie.

Kliny niwelacyjne normalnie są wykonane z twardej gumy lub tworzywa sztucznego. Mają one kilka stopni lub warstw o różnych wysokościach. Umożliwia to układanie ich odpowiednio do potrzeb oraz dostosowanie wysokości.

Stosowanie klinów niwelacyjnych jest bardzo proste. Umieszcza się je po prostu pod przedmiotem, który ma być wyrównywany. Po podniesieniu przedmiotu w odpowiednich miejscach można wyrównać nierówności i pochyłości. Kliny zapewniają stabilne i niezawodne podparcie, wytrzymałe również przy dużych obciążeniach.

   

Zawiasy

Zawiasy łączą i poruszają części. Są one ważnym elementem wielu maszyn i zastosowań. norelem oferuje w swoim asortymencie nie tylko zawiasy o różnej wielkości, lecz również z różnych materiałów i w różnych wersjach.

Wybór zawiasów różni się materiałem korpusu oraz rodzajem mocowania.

Rodzaj mocowania zawiasów określa, w jaki sposób zawias jest mocowany do konstrukcji. norelem oferuje zawiasy z otworem mocującym, nakrętkami mocującymi, śrubami mocującymi, tulejami, tulejami i śrubami mocującymi, otworami fasolkowymi oraz zawiasy spawane.

Materiały korpusu można wybrać ze stali, aluminium, termoplastu, cynku i stali nierdzewnej (również stal nierdzewna A2 i stal nierdzewna A4).

    

Przyłącza do sprężyn gazowych (okucia)

Przyłącza do sprężyn gazowych, znane również jako okucia, są specjalnymi elementami, stosowanymi w połączeniu ze sprężynami gazowymi. Sprężyny gazowe są elementami hydraulicznymi, stosowanymi do poruszania klap, drzwi i innych ruchomych części. Działają one z wykorzystaniem siły nacisku sprężonego gazu, umożliwiając ruch kontrolowany i równomierny.

Przyłącza do sprężyn gazowych są umieszczone na ich końcach i służą do bezpiecznego łączenia z sąsiednimi elementami. Okucia umożliwiają prosty montaż i demontaż sprężyn gazowych oraz zapewniają bezpieczne i niezawodne mocowanie.

Wszystkie produkty z rodziny okuć są dostępne z materiałów takich jak stal i stal nierdzewna. Do oferowanych produktów należą:

   

Stopki, stopki maszynowe

Stopki maszyny norelem wyróżniają się stabilną konstrukcją, niezawodnym wykonaniem oraz możliwością szybkiego montażu. Asortyment produktów sięga od stopek wychylnych z regulowaną wysokością do stopek antywibracyjnych do niwelowania.

Stopki składają się z dwóch komponentów, jednego trzpienia i talerzyka. norelem produkuje stopki wychylne tak, aby każdy trzpień można było zestawić z każdym talerzykiem. W zależności od zakresu zastosowania stopkę wychylną można bardzo łatwo i indywidualne zestawić.

Ponieważ stopki wychylne są narażone na duże obciążenia, muszą być stabilne. Zapewnia się to przez użycie materiałów takich jak stal, stal nierdzewna i cynkowy odlew ciśnieniowy.

Oprócz różnych wersji stopek wychylnych o kształcie okrągłym, z sześciokątem, z talerzykiem radełkowanym itp. kategoria produktów zawiera również:

  • Nóżki poziomujące
  • Stopki wahliwe
  • Talerzyki przegubowe
  • Stopki antywibracyjne
  • Nasadki
  • Stopki maszynowe
  • Tłumiki drgań
  • Talerzyki

Za sprawą różnych wersji możliwe są różne kombinacje stopek wychylnych do wszystkich rodzajów zastosowań.

    

trzpieni do stopek wychylnych

Trzpienie do stopek wychylnych są ważnymi komponentami w branży oraz innych obszarach, w których wymagana jest regulacja wysokości. Służą one do regulowania stopek wychylnych lub elementów niwelacyjnych oraz umożliwiają precyzyjne ustawienie wysokości.

Trzpienie norelem oferują różne wersje odpowiednie do różnych wymagań. Oprócz trzpieni do tej kategorii produktowej zaliczają się również głowice kulowe. Produkty są dostępne z materiałów takich jak stal lub stal nierdzewn. Ponadto norelem oferuje trzpienie z różnymi wielkościami gwintu od M6 do M24.

Zastosowanie trzpieni do stopek wychylnych jest bardzo proste. Są one wkręcane do obudowy stopki wychylnej i umożliwiają precyzyjną oraz stabilną regulację wysokości. Poprzez łatwy obrót wrzeciona w kierunku ruchu wskazówek zegara lub przeciwnym można dostosować wysokość stopki wychylnej. Umożliwia to szybkie i dokładne niwelowanie maszyn, urządzeń lub mebli.

   

Akcesoria do stopek regulowanych

Oprócz trzpieni do stopek wychylnych asortyment norelem obejmuje poniższy osprzęt do stopek wychylnych: