norelem kontroluje – 33000
Grupa produktów 33000 firmy norelem obejmuje cztery kategorie:
- Uchwyt czujników zegarowych
- Wkładki do czujników zegarowych
- Zwrotne uchwyty czujników zegarowych
- Osprzęt z zakresu techniki pomiarowej
Uchwyt czujników zegarowych
Uchwyty czujników zegarowych są również znane jako statywy pomiarowe. Są to narzędzia używane do mocowania i pozycjonowania czujników zegarowych lub suwmiarek. Uchwyty czujników zegarowych służą do stabilnego i precyzyjnego utrzymywania przyrządów pomiarowych w żądanej pozycji podczas wykonywania pomiarów. Pomiary zwykle przeprowadza się na różnych przedmiotach obrabianych, komponentach maszyn lub częściach.
Uchwyty czujników zegarowych stosuje się w różnych obszarach, zwłaszcza w produkcji przemysłowej, kontroli jakości i budowie maszyn. Są one niezastąpione w przypadku konieczności wykonania precyzyjnych pomiarów długości, średnicy, płaskości, okrągłości lub innych parametrów. Za pomocą uchwytów czujników zegarowych można szybko i dokładnie rejestrować odchylenia, tolerancje lub nieprawidłowości.
Uchwyt czujników zegarowych jest mocowany na stole warsztatowym, przyrządzie pomiarowym lub maszynie i umożliwia użytkownikowi zamocowanie czujnika zegarowego w żądanej pozycji. Dzięki stabilnemu mocowaniu zminimalizowane jest ryzyko ruchów lub wibracji, które mogą pogorszyć dokładność pomiarów.
W rodzinie produktów „uchwyty czujników zegarowych” w asortymencie norelem rozróżnia się poniższe produkty:
Uchwyty czujników zegarowych są dostępne w różnych wariantach. Uchwyt czujników zegarowych do elementu pomiarowego, przesuwne uchwyty czujników zegarowych, krótkie lub długie uchwyty czujników zegarowych, z gwintem lub z gładkim trzpieniem. Asortyment norelem nie pozostawia nic do życzenia!
Wkłady do czujników zegarowych
Wkładki do czujników zegarowych to akcesoria opracowane specjalnie do czujników zegarowych lub suwmiarek. Służą one do rozszerzenia funkcjonalności przyrządów pomiarowych i dostosowania ich do określonych zadań pomiarowych lub różnych wymagań związanych z pomiarami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wkładek można wykonywać precyzyjne pomiary na różnych powierzchniach, kształtach i geometriach.
Są różne rodzaje wkładek do mierników zegarowych, które mogą być stosowane w zależności od wymagań i celów pomiarowych.
Poniższe rodzaje wkładek do czujników zegarowych są dostępne w asortymencie norelem:
Trzpienie stykowe
znane również jako trzpienie pomiarowe, to wymienne końcówki lub nasadki, które mocuje się do czujnika zegarowego. Trzpień stykowy służy do ustanowienia kontaktu pomiarowego między czujnikiem zegarowym a mierzonym obiektem. Trzpienie stykowe umożliwiają precyzyjny i bezpieczny pomiar różnych powierzchni bądź geometrii. Są one dostępne w różnych rozmiarach (długości od 63 mm do 250 mm) i formach.
Trzpień pomiarowy z powierzchnią gładką
Trzpień stykowy ze zredukowaną powierzchnią gładką lub owalnym zakończeniem
Przedłużacze
Przedłużacze to dodatkowe części, które umożliwiają rozszerzenie zakresu czujnika zegarowego. Są one stosowane, kiedy konieczne jest przeprowadzenie pomiarów w trudno dostępnych miejscach lub głębokich zagłębieniach.
Wkładka pomiarowa
Wkładka pomiarowa to specjalna wkładka, która służy do pomiaru poszczególnych komponentów, części lub innych obiektów. Jest wiele różnych wkładek pomiarowych, jak na przykład końcówka do pomiaru głębokości.
Doskonale nadaje się do pomiarów otworów, rowków bądź innych głębokich zagłębień. Końcówka do pomiaru głębokości ma smukłą formę i umożliwia wprowadzenie miernika zegarowego do wąskich obszarów, aby wykonać dokładne pomiary głębokości.
norelem ma w asortymencie poniższe wkładki pomiarowe:
Wkładka pomiarowa z zaokrągloną końcówką
Wkładka pomiarowa z kulową końcówką
Wkładka pomiarowa z powierzchnią gładką lub płaską powierzchnią powiększoną
Wkładka pomiarowa z owalnym zakończeniem
Zestaw wkładek pomiarowych (11-częściowy)
Wkładki pomiarowe ze stali lub stopu twardego z gwintem M2,5
Zwrotne uchwyty czujników zegarowych
Odchylane uchwyty czujników zegarowych są również znane jako statywy odchylane lub przeguby odchylane do czujników zegarowych. Są to specjalne uchwyty, które służą do pozycjonowania czujników zegarowych pod określonym kątem lub w trudno dostępnych miejscach. Umożliwiają one wykonywanie pomiarów w miejscach, do których nie można by było uzyskać dostępu przy użyciu konwencjonalnego prostego uchwytu czujnika zegarowego. Umożliwia to wykonywanie precyzyjnych pomiarów różnych przedmiotów obrabianych, części lub komponentów maszyn i pozwala zapewnić spełnienie wymaganych specyfikacji.
Zwrotne uchwyty czujników zegarowych stosuje się w różnych obszarach, zwłaszcza w produkcji przemysłowej, kontroli jakości i budowie maszyn.
norelem dysponuje zwrotnymi uchwytami czujników zegarowych z aluminium lub stali z możliwością odwracania o 90° i 180°.
Zwrotne uchwyty czujników zegarowych są dostępne również z gwintem lub otworem.
Osprzęt z zakresu techniki pomiarowej
W technice pomiarowej kluczowe znaczenie dla uzyskania dokładnych wyników pomiarów i zwiększenia wydajności procesów pomiarowych mają odpowiednie akcesoria. norelem oferuje szeroką gamę akcesoriów, które zostały opracowane specjalnie dla różnych przyrządów pomiarowych, takich jak czujniki zegarowe, suwmiarki, kątomierze precyzyjne i głębokościomierze.
Osprzęt optymalizuje pracę przyrządów pomiarowych, rozszerzają ich funkcjonalność i umożliwiają wykonywanie precyzyjnych pomiarów.
Szeroka paleta produktów norelem umożliwia użytkownikom dostosowanie przyrządów pomiarowych do specjalnych wymagań. Oprócz uchwytów, szczęk, elementów dystansowych i zacisków sprężynowych w asortymencie znajdują się również elementy pomiarowe, przyrządy pomiarowe i nakładki igłowe.
Produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna, mosiądz, stal i stal ulepszona cieplnie. Asortyment osprzętu techniki pomiarowej norelem wyróżnia się więc wysokiej jakości materiałami, solidną konstrukcją oraz precyzyjnym wykonaniem. Elementy osprzętu są trwałe, niezawodne i zapewniają dużą dokładność pomiarów.